4X2 Dyno Testi


4X2 Dyno Testinin Önemi

Motor gücü ölçümü : Motorun her devirde ne kadar güç ürettiğini ölçer ve grafik ekranda gösterir. Herhangi bir revizyon veya modifikasyon yapılmışsa, öncesi ve sonrası güç değerlerini karşılaştırır. Tekerlek gücü ölçümü : Motorun ürettiği gücün ne kadarının tekerleklere iletildiğini grafik ekranda gösterir.
Tork ölçümü : Motorun hangi devirde ne kadar tork üretebildiğini grafik ekranda gösterir. Maksimum torku ve bu torkun üretildiği motor devrini belirtir.
Aktarma organlarındaki sürtünme kayıplarının ölçümü : Motorun ürettiği gücün; şanzıman, diferansiyel, aks gibi aktarma organlarında ne kadarının kaybolduğunu ölçer, grafik ekranda gösterir. Vites geçişleri dinamometre üzerinde kontrol edilir
Çeşitli normlarda motor gücü ölçümü : Ölçüm anındaki hava sıcaklık, basınç ve nem değerlerini dikkate alarak DIN 70020, EWG 80/1269, ISO 1585, SAE J1349, JIS D1001 normlarında motor gücü ölçer ve katalog verileri ile karşılaştırır.
Yol simülasyonu : (opsiyonel) : Motorun hareketine direnç uygulayarak, yolda gidiyormuş gibi sadece yük altında ortaya çıkan arızaların tespitinde kolaylık sağlar Vites Optimizasyonu: Patentli buluşumuz olan vites optimizasyonu özelliği sayesinde motor sporları meraklıları için mükemmel bir yardımcı. Tüm bu veriler hassas olarak ekipimizce değerlendirmesi yapılarak sunuma hazır hale getirilir. 
detay-otoexpertiz.com